Navštívili nás studenti střední školy

Cesta ke spokojené práci začíná ve školních lavicích. Ve FAVEA proto pravidelně pořádáme praxe a exkurze pro studenty středních škol. Minulou středu 13. dubna k nám opět zavítaly nadšené mladé tváře, které se budou brzy rozhodovat o svém budoucím povolání.

Automatic translation to ENGLISH 🇬🇧

Tentokrát jsme u nás přivítali studenty Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského. Náš tým je provedl oddělením výroby a mikrobiologických laboratoří, kde se možná už za pár let budou sami procházet jako novopečení chemici, laboranti a technologové.

“Bylo skvělé vidět vidět nadšené mladé tváře, které přijely s očekáváním, jak to vypadá v reálné firmě. V rámci studia většinou vidí jen teorii, obrázky, případně část laboratorních zařízení. U nás mají možnost vidět, jak to v reálu chodí, jak se produkty vyrábí a jaké technologie se při tom mohou používat. Krásné bylo vidět to jejich nadšení z výroby, vznikla zde spousta vtipných hlášek, bylo to fajn. Na závěr to kvitovali s tím, že už ví, co do budoucna očekávat,” okomentoval exkurzi manažer výrobního úseku Lukáš Černák, který studenty po firmě spolu s dalšími kolegy provázel. 

Věříme, že spolupráce se školami je správnou cestou, jak podpořit jejich praktické dovednosti a ukázat jim budoucí práci z bezprostřední blízkosti. 

Studentům držíme palce ve studiu a výběru povolání dle jejich představ a snů.