#FAVEApeople: „Práce je vždy pestrá. Tady neděláme pásovou výrobu.“

U nás ve FAVEA je každý den jiný a práce je vždy rozmanitá. To ostatně potvrzuje také operátorka výroby Hana Kružliaková, kterou jsme si vybrali pro dnešní rozhovor. Zeptali jsme se jí například na to, co vše se za dobu jejího působení ve firmě změnilo a co ji na práci naplňuje.

Automatic translation to ENGLISH 🇬🇧

Prozradila byste více o vaší práci?

Pracuji už čtyři roky na pozici operátora výroby. Neustále se ale učím nové věci – pracujeme i na nových produktech. Teď hodně vyrábíme probiotika na podporu střev a imunity.

Vnímáte za dobu svého působení změny ve firmě?

Před dvěma lety oslavila firma čtvrt století své existence. Pořád se vyvíjí, protože trh se mění a požadavky jsou jiné, obzvlášť teď v covidové době. Nyní je důležitá podpora imunity – jsou to vitamíny, děláme taky hodně probiotika. Práce je hodně zodpovědná, a přitom máme možnost učit se nové věci. Každý den děláme něco jiného – i tím je to pestré. Zkrátka neděláme pásovou výrobu.

Jaké technologie při práci využíváte?

Máme tady hodně nových strojů – nedávno jsme například dostali nový stroj z Itálie, který slouží na výrobu olejových kapslí. Ty jsou jedinečné v naší republice.

Který výrobek je z pohledu výrobního procesu nejsložitější?

Probiotika. U nich měříme například vlhkost, celý výrobní proces je komplexnější. O to víc nás ale baví ta různorodost.

Co vás na práci ve FAVEA naplňuje?

To, že vyrábíme doplňky stravy, které pomáhají lidem ke zdraví a posilují imunitu. Teď se tady zkouší hodně nových produktů, takže práce je zajímavá a hodně se můžeme naučit. Obsluhujeme moderní stroje. Je to moc zajímavá práce.