#FAVEApeople: „Čtení čísel je jako příběh. Zrcadlí se v nich příběh celé společnosti.“

Představujeme vám kolegyni Janu Hlaváčkovou, která se nedávno přidala do týmu a jejím revírem je ekonomický úsek, který vede. Jak sama říká, finance nejsou jen nudná čísla. V rozhovoru prozradila nejen, v čem vidí kouzlo své práce, ale také, jaké hodnoty jsou pro ni v práci důležité.

Jana Hlaváčková - vedoucí ekonomického úseku

Automatic translation to ENGLISH 🇬🇧

Jak dlouho působíte ve firmě?

Ve firmě jsem od ledna 2022, takže mám za sebou krátkou cestu plnou poznávání společnosti a samotného produktu. Učím se, jak zde funguje obchod, nákup a výroba. Výroba ve FAVEA je zde specifická, protože jde o farmaceutický průmysl, který definuje legislativa. 

Co bylo pro vás impulsem k práci ve FAVEA?

Pro FAVEU jsem se rozhodla hlavně proto, že hodnoty společnosti jsou mi hodně blízké. Sama mám malé děti a firma mi umožnila pěkně skloubit pracovní a rodinný život. Poskytuje mi svobodu. A to je pro mě důležité.

Co vše máte ve firmě na starosti?

Tady na ekonomickém úseku jsem zodpovědná za celkové řízení financí – řízení cash flow, monitoring nákladů, reporting a požadavky vlastníků společnosti.

Jak velký je váš tým?

Oddělení financí má 4 členy týmu. Typově jsou to zcela odlišné osobnosti, ale v pozitivním smyslu slova – pěkně se doplňují. Jsou to velmi aktivní a komunikativní lidé, jsou velmi zodpovědní a v rámci svých odpovědností mají přesah do jiných oddělení. Máme tady dvě paní účetní, které jsou zodpovědné za účetnictví, máme tady mzdovou účetní a jednu osobu zodpovědnou za IT, BOZP a provoz budov. V rámci kolektivu sdílíme společné hodnoty a velmi dobře si rozumíme. Dobrý tým je důležitý.

Zavedli jste v procesech nějaké inovace? 

V rámci firmy máme jeden ERP systém. Momentálně probíhá jeho upgrade. Je to vyšší forma digitalizace, takže i v rámci financí budeme některé procesy automatizovat. Dlouhodobějším cílem je poskytovat online data vlastníkům firmy i jednotlivým oddělením.

Co máte na své práci nejraději?

Líbí se mi svoboda, příjemný kolektiv a sdílení společných hodnot. Navíc finance nejsou jen nudná čísla. Čtení čísel je jako příběh. Zrcadlí se v nich celý příběh společnosti. Vidíte hodně dopředu, dokážete prognózovat, a zároveň vidíte výsledky ihned. Zároveň čísla mohou být i varovným signálem – pak už je na našem oddělení, aby včas vydalo výstražnou zprávu. Jsme takový výstražný maják.

Jak byste popsala FAVEA třemi slovy?

Moderní technologie, inovace, zdraví pro lidi. FAVEA jsou pro mě produkty, které dávají smysl. Proto jsem se také rozhodla pracovat právě tady.

Užíváte sama některé produkty vznikající ve FAVEA?

Ano, užívám je já i moje rodina – ať už jde o probiotika, vitamínové doplňky nebo kloubní přípravky.

Čím žijete ve volném čase?

Většinu volného času trávím s rodinou. Také jsou pro mě důležití přátelé. S rodinou chodíme na výlety do přírody, relaxuji také běháním nebo jiným sportem. Větší dovolené podnikáme třeba ve Vysokých Tatrách nebo u moře.